2,268,032 Unikalnych wizyt
Szkoła
»Nasza szkoła
»Dokumentacja
»Projekty edukacyjne
»Program: Wf z klasą
»Program promocji zdrowia
»Biblioteka
»Świetlica szkolna
»eTwinning
»Comenius
»Innowacje
»Sukcesy
»Certyfikaty
Przedszkole
»Aktualności
»Przedszkole w ruchu
»Przedszkole w ruchu 2
»Rekrutacja
»Oferta
»Plan dnia
»Nasze sukcesy
Nauczyciele
»Dyrekcja
»Grono Pedagogiczne
Uczniowie
»Dzwonki
»Samorząd uczniowski
»Bezpieczny internet
»Plan lekcji
»Dyplomy
Rodzice
»Rada rodziców
»Podręczniki
»Telefony Zaufania
»Kalendarz roku szkolnego
Zajęcia pozalekcyjne
»Organizacje
»Koło matematyczne ModernMat
»Koło filatelistyczne
»Klub bezpieczeństwa
»Koło teatralne Magia Teatru
Nasza gmina
»Poczesna
»Częstochowa
Nasi absolwenci
»Absolwenci
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: agnieszka
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona szkoły?

świetna

dobra

może być

nic specjalnego

Szkola
etw

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słowiku

Wycieczka do Krakowa
W dniu 26 września 2014 r odbędzie się wycieczka autokarem do Parku Wodnego i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w godzinach 8:00 do 18:30. uczestnicy wyjazdu mają zapewniony obiad.

Koszt wyjazdu:
- Pełny koszt wyjazdu - 65 zł. 
- Jeżeli dziecko uczęszczało na basen przez jeden semestr r. szk. 2013/2014 wyjazd 
kosztuje 32,50 zł.
- W przypadku, jesli dziecko uczęszczało na basen przez dwa semestry r.szk.
2013/2014 wyjazd jest bezpłatny.

Uczestnicy pobierają od nauczyciela wych. fizycznego zgodę na wyjazd, zapoznają się z nią wspólnie z rodzicami, wypełniają dane, podpisują i oddają nauczycielowi do czwartku- 25 września. Wpłacają również odpowiednią sumę na wyjazd.

Leszek Kownacki
Ilona Sokołowska
Czytamy Sienkiewicza
Czytamy Henryka Sienkiewicza

Czytanie to bardzo ważna umiejętność każdego człowieka. Dzięki książkom możemy przenosić się w inny świat i poznawać go na nowo. Na poczatku roku szkolnego czytaliśmy utwory naszego Noblisty Henryka Sienkiewicza. wspólnie w naszymi gośćmi z Turcji.
Ilona Sokołowska

Zdjęcia
rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014-2015
1 września 2014 roku odbyło sie uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014-2015. Wszyscy wrócili po wakacjach wypoczęci , opaleni i gotowi do nowych wyzwań i aktywności szkolnej. Szczególnie serdecznie zostali przywitani uczniowie klasy pierwszej, którzy zostali pasowani na uczniów naszej szkoły, Po częsci artystycznej i wystapieniach gosci rozegł się pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek.
Ilona Sokołowska


Zdjęcia
Zebranie z rodzicami
W dniu 8 września 2014 r. o godzinie 17.00
odbędzie się zebranie z rodzicami.
Zapraszamy.
Nowy sposób komunikacji z rodzicami
W  roku szkolnym 2014/15 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku zaczyna funkcjonować dziennik elektroniczny. Poniżej przedstawiamy najważniejsze, pozytywne aspekty działania dziennika.

zakończenie r.szk. 2013/2014

Do widzenia przyjaciele

Wspólnych spraw Mieliśmy wiele…

A teraz czas się pożegnać.

Już czas ruszyć w drogę,

Już czas…

27 czerwca 2014 roku odbyło się w naszej placówce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy uczniowie przez dziesięć miesięcy pracowali wytrwale na jak najlepsze oceny w nauce i zachowaniu. Dla 16 uczniów klasy VI było to ostatnie już zakończenie roku w naszej szkole. Pożegnali więc swoich kolegów i koleżanki z młodszych klas, podziękowali swoim nauczycielom i innym pracownikom szkoły za te sześć lat wspólnie spędzonego czasu, opieki i przekazanej wiedzy, a rodzicom za wytrwałość, zrozumienie i bycie z nimi w każdej sytuacji. Wesołe echo i kwiaty wyraziły szacunek i podziękowania za ich wkład w edukacje i wychowanie. Klasa V przejmując miano następców pożegnała w muzyczno-satyrycznym występie uczniów klasy szóstej i wręczyła im pamiątkowe dyplomy, a klasa trzecia przygotowała krótki występ wakacyjny. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie z udziałem p. sołtys Mirosławy Markiewicz i p. radnego Adama Morzyka wszystkim zasłużonych cenzurek, nagród książkowych i innych, w tym kart pływackich i desek do pływania. Wszyscy w radosnym nastroju usłyszeli ostatni dzwonek tego roku szkolnego i udali się na zasłużone wakacje.

Złap lato za rękę…

…. I słońca

Nie będzie nam brak

Ilona Sokołowska

Zdjęcia
westernowa wycieczka
Wycieczka do Miasteczka Westernowego
w  Żorachdla uczniów klas I-IV.

W dniu 18 czerwca 2014r.odbyła się szkolna wycieczka klas I-IV

do Miasteczka Twinpigs w Żorach. Jest to niezwykle nowoczesny,

a przy tym niesamowicie klimatyczny i atrakcyjny park rozrywki. Twinpigs to przede wszystkim miasteczko kowbojskie, ale istnieje

tu też dzielnica meksykańska i wioska indiańska. Podczas pobytu uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie, ponieważ byli świadkami pojedynku rewolwerowców, napadu na bank, mogli postrzelać z łuku, odwiedzić wioskę indiańską i wesoły zakątek Luky Lukea, gdzie mogli pomalować twarz. Ponadto wzięli udział

w pokazie iluzji i mogli do woli bawić się na karuzeli Trapera, sercu Missisipi, familii coasterze, karuzeli whisky, placu zabaw im. Braci Daltonów, kole młyńskim Far West. Szczytem emocji było tajemnicze podziemie i kino 5D.Podczas pobytu zjedli lody i pamiątki. Pełni wrażeń i zachwytu około godziny 20:00 powróciliśmy do domu.

Agnieszka Kowalkowska

Zdjęcia
fizyka dla smyka

„Fizyka dla Smyka”

Już po raz trzeci nasi uczniowie brali udział w pokazach i doświadczeniach z dziedziny fizyki. W poprzednich dwóch latach poznawali zjawiska przyciągania magnetycznego i zjawisk optycznych. W tym roku dowiedzieli się czym jest ciśnienie. Zajęcia oczywiście polegały na przeprowadzaniu szeregu eksperymentów i świetnie się przy tym bawiły. Zobaczcie zresztą sami.

A.Konopka

Zdjęcia
zielona szkoła
"Poznajemy Beskidy"
W dniach 2-6 czerwca 2014 r uczniowie klas IV-VI poznawali nasze Beskidy. Zwiedzali znany zwolennikom jazdy na nartach i pieszych wycieczek górskich Szczyrk. W czasie pobytu na skoczniach narciarskich spotkaliśmy przygotowującą się do zawodów letnich kadrę narodową naszych skoczków narciarskich. Uczniowie podekscytowani spotkaniem zdobywali autografy i robili zdjęcia z naszym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, innymi skoczkami oraz  trenerem Łukaszem Kruczkiem. We wtorek zdobyliśmy Skrzyczne, a w środę pojechaliśmy regenerować zmęczone u niektórych mięsnie na basen do Lesnej, gdzie skorzystaliśmy równiez z sauny. Popołudnie przeznaczone było na warsztaty plastyczne dekupage, w czasie których uczniowie poznali tą technikę i pod kierunkiem instruktorki wykonali piękne świeczniki. Czwartek to zdobycie z przewodnikiem Klimczoka i zwiedzanie Kościoła na Górce, a wieczorem dyskoteka.
W czasie pobytu uczniowie spedzali bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu korzystając z pobliskiego boiska do rozgrywek sportowych. Samodzielnie pod okiem opiekunów robili zakupy i przygotowywali śniadania i kolacje. Była to doskonała okazja do współpracy w grupie i poznawania siebie nawzajem. Piatek to był czas na zrobienie pamiatkowych zakupów, spakowanie się, pożegnanie z gospodarzami ośrodka i Szczyrkiem. Zadowoleni i z ochotą na jeszcze wróciliśmy szczęśliwie do domu.
Ilona Sokołowska

Zdjęcia
lekcja wolności

„LEKCJA WOLNOŚCI” W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Lekcja wolności", przygotowaną i propagowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach obchodów rocznic wydarzeń 1989 r..

Na stronie www.facebook.com/LekcjaWolnosci wszystkie szkoły, które przystąpiły do tej akcji umieszczały informacje co zostało zrealizowane w ramach wydarzeń związanychz Lekcją Wolności. Akcję na terenie naszej szkoły zaczęliśmy od stworzenia gazetek na temat: wolnych wyborów 25 lat temu, najważniejszych bohaterów roku 1989, plakaty wyborcze 1989 i postanowienia obrad Okrągłego Stołu. 29 maja podczas obchodów Dnia Sportu, przeprowadzony został quiz „25 lat wolnych wyborów w Polsce”, dla klas I-VI. Wszystkie klasy bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami, gratulujemy.

Na zajęciach historii i społeczeństwa, oraz na języku polskim zostały przeprowadzone zajęcia o przemianach z roku 1989. Oglądaliśmy również fragmenty filmu dokumentalnego „Paczki solidarności ” Lwa Hofmanna opowiadające o spontanicznej, bezinteresownej pomocy i solidarności Niemców z Polakami po ogłoszeniu stanu wojennego w Polsce.

Natomiast uczennice z klasy VI Klaudia Skarlak i Martyna Rorat napisały „Parę słów o wolności”

Parę słów o wolności.
Wolność lubię ją, bo mogę:
bawić się beztrosko z kolegami,
rozwijać swoje umiejętności,
być uśmiechniętą, a nie wystraszoną,
jeździć na wakacje, gdzie mi się spodoba,
bo mam dostęp do prawdziwych informacji,
bo wszyscy szanują moją prywatność,
nie boję się, że rodzice nie wrócą do domu,
kocham wolność i ludzi którzy o nią walczyli,
wolność wygrała i my jesteśmy wygrani,
żyjąc w wolnej Polsce.

„Lekcję Wolności” uczciliśmy również na sportowo.

W poniedziałek 02 czerwca 2014 r. odbył się „Bieg Wolności” upamiętniający wydarzenia

z 4 czerwca 1989 r.

Agnieszka Piątkowska Zdjęcia Zdjęcia
X lat Polski w Unii Europejskiej


Dziesiąta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.


9 maja br. w naszej szkole i sali OSP odbyły się gminne uroczystości X-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej pod hasłem:

„Nie tylko na sportowo spędzamy X-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ”.

Uroczystości otworzyła dyrektor ZSP w Słowiku I. Skęda, witając przybyłych gości: Wójta Gminy Poczesna - K. Ujmę, wicewójta - A. Lecha, sekretarz gminy – R. Smędzik, wicestarostę Powiatu Częstochowskiego - J. Krakowiana, przedstawicieli Komitetu Olimpijskiego, Stanisława Gmitruka, dyrektora częstochowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, radnych

z wiceprzewodniczącym Stanisławem Minkiną, sołtys wsi Słowik panią M Markiewicz, strażaków, panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Feniks, inne Stowarzyszenia, dyrektorów szkół, przedszkoli, nauczycieli, uczniów, rodziców i mieszkańców gminy Poczesna.
Wójt gminy Poczesna w prezentacji multimedialnej przestawił inwestycje, które na przestrzeni dziesięciu lat, dzięki dotacjom europejskim, powstały na terenie gminy, natomiast Dyrektor ZSP      w Słowiku omówiła projekty szkolne i przedszkolne dofinansowywane przez UE, a realizowane przez nauczycieli w naszej placówce.

Program artystyczny przygotowała M. Krzyczmonik-Radosz, dekorację A. Piątkowska i ks G. Pałka. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali tańce z wybranych krajów UE. Klasa I zatańczyła poloneza, klasa II – taniec irlandzki, kl III – zorbę, kl IV - flamenco, kl V – L. Kownacki zaprezentowała walkę gladiatorów, taniec i włoską piosenkę, klasa VI – węgierskiego czardasza. Przedszkolaki pod okiem wychowawczyń: M. Krawczyk  i M Puchały zatańczyły krakowiaka, uczestniczyły w quizie o UE        i zaśpiewały europejskie piosenki.

Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale przy przygotowywaniu samodzielnie kanapek, ucząc się tańców i piosenek angielskich, oglądając pokaz ratownictwa medycznego, tworząc największą flagę Unii Europejskiej, smakując potrawy przygotowane przez Kobiety Aktywne i biorąc udział w marszu nordic walking. Przy kawie             i herbacie oraz ciasteczkach w kształcie gwiazdek upieczonych przez rodziców goście mogli podyskutować w kawiarence wśród makiet przedstawiających popularne budowle europejskie i tablic opisujących zrealizowane projekty. Szczególne wrażenie zrobiło na zebranych widowiskowe wypuszczenie gołębi pocztowych na znak pokoju, wolności i szczęścia.

Magdalena Krzyczmonik-Radosz

 

Zdjęcia
Przegląd realizowanych projektów  w naszej szkole, poniżej prezentacja multimedialna.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sześciolatek w szkole!
»Mam 6 lat, chcę poznawać świat!
»Mapa szkół
»Ankieta wypełniona przez dyrektora szkoły
»Ankieta wypełniona przez Radę Rodziców
Projekty unijne
etw
eTwinning
etw
Zegar & Kalendarz
Co robimy
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:10
Zachód słońca: 18:22

Dzień trwa:
12 Godzin 11 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:22
Licznik we flashu v2
Pozostało

do zakończenia roku szkolnego 2013/2014
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Urodziny Urodziny:
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26 listopad 2012 21:10
Nauczyciele dziękują za pozdrowienia Smile

18 listopad 2012 13:47
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli! Wink

18 listopad 2012 13:43
Odwiedziny po ponad dwuletniej nieobecności Pfft. Troszkę się tu zmieniło na lepsze Smile.

28 styczeń 2012 22:46
Coolsiema Smile

24 maj 2010 22:21
Hello!!! Witamy Wink
LinkiPrzydatne stronyOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Katowice