2,221,238 Unikalnych wizyt
Szkoła
»Nasza szkoła
»Dokumentacja
»Projekty edukacyjne
»Program: Wf z klasą
»Program promocji zdrowia
»Biblioteka
»Świetlica szkolna
»eTwinning
»Comenius
»Innowacje
»Sukcesy
»Certyfikaty
Przedszkole
»Aktualności
»Przedszkole w ruchu
»Przedszkole w ruchu 2
»Rekrutacja
»Oferta
»Plan dnia
»Nasze sukcesy
Nauczyciele
»Dyrekcja
»Grono Pedagogiczne
Uczniowie
»Dzwonki
»Samorząd uczniowski
»Bezpieczny internet
»Plan lekcji
»Dyplomy
Rodzice
»Rada rodziców
»Podręczniki
»Telefony Zaufania
»Kalendarz roku szkolnego
Zajęcia pozalekcyjne
»Organizacje
»Koło matematyczne ModernMat
»Koło filatelistyczne
»Klub bezpieczeństwa
»Koło teatralne Magia Teatru
Nasza gmina
»Poczesna
»Częstochowa
Nasi absolwenci
»Absolwenci
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: agnieszka
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona szkoły?

świetna

dobra

może być

nic specjalnego

Szkola
etw

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słowiku

zakończenie r.szk. 2013/2014

Do widzenia przyjaciele

Wspólnych spraw Mieliśmy wiele…

A teraz czas się pożegnać.

Już czas ruszyć w drogę,

Już czas…

27 czerwca 2014 roku odbyło się w naszej placówce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy uczniowie przez dziesięć miesięcy pracowali wytrwale na jak najlepsze oceny w nauce i zachowaniu. Dla 16 uczniów klasy VI było to ostatnie już zakończenie roku w naszej szkole. Pożegnali więc swoich kolegów i koleżanki z młodszych klas, podziękowali swoim nauczycielom i innym pracownikom szkoły za te sześć lat wspólnie spędzonego czasu, opieki i przekazanej wiedzy, a rodzicom za wytrwałość, zrozumienie i bycie z nimi w każdej sytuacji. Wesołe echo i kwiaty wyraziły szacunek i podziękowania za ich wkład w edukacje i wychowanie. Klasa V przejmując miano następców pożegnała w muzyczno-satyrycznym występie uczniów klasy szóstej i wręczyła im pamiątkowe dyplomy, a klasa trzecia przygotowała krótki występ wakacyjny. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie z udziałem p. sołtys Mirosławy Markiewicz i p. radnego Adama Morzyka wszystkim zasłużonych cenzurek, nagród książkowych i innych, w tym kart pływackich i desek do pływania. Wszyscy w radosnym nastroju usłyszeli ostatni dzwonek tego roku szkolnego i udali się na zasłużone wakacje.

Złap lato za rękę…

…. I słońca

Nie będzie nam brak

Ilona Sokołowska

Zdjęcia
westernowa wycieczka
Wycieczka do Miasteczka Westernowego
w  Żorachdla uczniów klas I-IV.

W dniu 18 czerwca 2014r.odbyła się szkolna wycieczka klas I-IV

do Miasteczka Twinpigs w Żorach. Jest to niezwykle nowoczesny,

a przy tym niesamowicie klimatyczny i atrakcyjny park rozrywki. Twinpigs to przede wszystkim miasteczko kowbojskie, ale istnieje

tu też dzielnica meksykańska i wioska indiańska. Podczas pobytu uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie, ponieważ byli świadkami pojedynku rewolwerowców, napadu na bank, mogli postrzelać z łuku, odwiedzić wioskę indiańską i wesoły zakątek Luky Lukea, gdzie mogli pomalować twarz. Ponadto wzięli udział

w pokazie iluzji i mogli do woli bawić się na karuzeli Trapera, sercu Missisipi, familii coasterze, karuzeli whisky, placu zabaw im. Braci Daltonów, kole młyńskim Far West. Szczytem emocji było tajemnicze podziemie i kino 5D.Podczas pobytu zjedli lody i pamiątki. Pełni wrażeń i zachwytu około godziny 20:00 powróciliśmy do domu.

Agnieszka Kowalkowska

Zdjęcia
fizyka dla smyka

„Fizyka dla Smyka”

Już po raz trzeci nasi uczniowie brali udział w pokazach i doświadczeniach z dziedziny fizyki. W poprzednich dwóch latach poznawali zjawiska przyciągania magnetycznego i zjawisk optycznych. W tym roku dowiedzieli się czym jest ciśnienie. Zajęcia oczywiście polegały na przeprowadzaniu szeregu eksperymentów i świetnie się przy tym bawiły. Zobaczcie zresztą sami.

A.Konopka

Zdjęcia
zielona szkoła
"Poznajemy Beskidy"
W dniach 2-6 czerwca 2014 r uczniowie klas IV-VI poznawali nasze Beskidy. Zwiedzali znany zwolennikom jazdy na nartach i pieszych wycieczek górskich Szczyrk. W czasie pobytu na skoczniach narciarskich spotkaliśmy przygotowującą się do zawodów letnich kadrę narodową naszych skoczków narciarskich. Uczniowie podekscytowani spotkaniem zdobywali autografy i robili zdjęcia z naszym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, innymi skoczkami oraz  trenerem Łukaszem Kruczkiem. We wtorek zdobyliśmy Skrzyczne, a w środę pojechaliśmy regenerować zmęczone u niektórych mięsnie na basen do Lesnej, gdzie skorzystaliśmy równiez z sauny. Popołudnie przeznaczone było na warsztaty plastyczne dekupage, w czasie których uczniowie poznali tą technikę i pod kierunkiem instruktorki wykonali piękne świeczniki. Czwartek to zdobycie z przewodnikiem Klimczoka i zwiedzanie Kościoła na Górce, a wieczorem dyskoteka.
W czasie pobytu uczniowie spedzali bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu korzystając z pobliskiego boiska do rozgrywek sportowych. Samodzielnie pod okiem opiekunów robili zakupy i przygotowywali śniadania i kolacje. Była to doskonała okazja do współpracy w grupie i poznawania siebie nawzajem. Piatek to był czas na zrobienie pamiatkowych zakupów, spakowanie się, pożegnanie z gospodarzami ośrodka i Szczyrkiem. Zadowoleni i z ochotą na jeszcze wróciliśmy szczęśliwie do domu.
Ilona Sokołowska

Zdjęcia
lekcja wolności

„LEKCJA WOLNOŚCI” W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Lekcja wolności", przygotowaną i propagowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach obchodów rocznic wydarzeń 1989 r..

Na stronie www.facebook.com/LekcjaWolnosci wszystkie szkoły, które przystąpiły do tej akcji umieszczały informacje co zostało zrealizowane w ramach wydarzeń związanychz Lekcją Wolności. Akcję na terenie naszej szkoły zaczęliśmy od stworzenia gazetek na temat: wolnych wyborów 25 lat temu, najważniejszych bohaterów roku 1989, plakaty wyborcze 1989 i postanowienia obrad Okrągłego Stołu. 29 maja podczas obchodów Dnia Sportu, przeprowadzony został quiz „25 lat wolnych wyborów w Polsce”, dla klas I-VI. Wszystkie klasy bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami, gratulujemy.

Na zajęciach historii i społeczeństwa, oraz na języku polskim zostały przeprowadzone zajęcia o przemianach z roku 1989. Oglądaliśmy również fragmenty filmu dokumentalnego „Paczki solidarności ” Lwa Hofmanna opowiadające o spontanicznej, bezinteresownej pomocy i solidarności Niemców z Polakami po ogłoszeniu stanu wojennego w Polsce.

Natomiast uczennice z klasy VI Klaudia Skarlak i Martyna Rorat napisały „Parę słów o wolności”

Parę słów o wolności.
Wolność lubię ją, bo mogę:
bawić się beztrosko z kolegami,
rozwijać swoje umiejętności,
być uśmiechniętą, a nie wystraszoną,
jeździć na wakacje, gdzie mi się spodoba,
bo mam dostęp do prawdziwych informacji,
bo wszyscy szanują moją prywatność,
nie boję się, że rodzice nie wrócą do domu,
kocham wolność i ludzi którzy o nią walczyli,
wolność wygrała i my jesteśmy wygrani,
żyjąc w wolnej Polsce.

„Lekcję Wolności” uczciliśmy również na sportowo.

W poniedziałek 02 czerwca 2014 r. odbył się „Bieg Wolności” upamiętniający wydarzenia

z 4 czerwca 1989 r.

Agnieszka Piątkowska Zdjęcia Zdjęcia
X lat Polski w Unii Europejskiej


Dziesiąta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.


9 maja br. w naszej szkole i sali OSP odbyły się gminne uroczystości X-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej pod hasłem:

„Nie tylko na sportowo spędzamy X-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ”.

Uroczystości otworzyła dyrektor ZSP w Słowiku I. Skęda, witając przybyłych gości: Wójta Gminy Poczesna - K. Ujmę, wicewójta - A. Lecha, sekretarz gminy – R. Smędzik, wicestarostę Powiatu Częstochowskiego - J. Krakowiana, przedstawicieli Komitetu Olimpijskiego, Stanisława Gmitruka, dyrektora częstochowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, radnych

z wiceprzewodniczącym Stanisławem Minkiną, sołtys wsi Słowik panią M Markiewicz, strażaków, panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Feniks, inne Stowarzyszenia, dyrektorów szkół, przedszkoli, nauczycieli, uczniów, rodziców i mieszkańców gminy Poczesna.
Wójt gminy Poczesna w prezentacji multimedialnej przestawił inwestycje, które na przestrzeni dziesięciu lat, dzięki dotacjom europejskim, powstały na terenie gminy, natomiast Dyrektor ZSP      w Słowiku omówiła projekty szkolne i przedszkolne dofinansowywane przez UE, a realizowane przez nauczycieli w naszej placówce.

Program artystyczny przygotowała M. Krzyczmonik-Radosz, dekorację A. Piątkowska i ks G. Pałka. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali tańce z wybranych krajów UE. Klasa I zatańczyła poloneza, klasa II – taniec irlandzki, kl III – zorbę, kl IV - flamenco, kl V – L. Kownacki zaprezentowała walkę gladiatorów, taniec i włoską piosenkę, klasa VI – węgierskiego czardasza. Przedszkolaki pod okiem wychowawczyń: M. Krawczyk  i M Puchały zatańczyły krakowiaka, uczestniczyły w quizie o UE        i zaśpiewały europejskie piosenki.

Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale przy przygotowywaniu samodzielnie kanapek, ucząc się tańców i piosenek angielskich, oglądając pokaz ratownictwa medycznego, tworząc największą flagę Unii Europejskiej, smakując potrawy przygotowane przez Kobiety Aktywne i biorąc udział w marszu nordic walking. Przy kawie             i herbacie oraz ciasteczkach w kształcie gwiazdek upieczonych przez rodziców goście mogli podyskutować w kawiarence wśród makiet przedstawiających popularne budowle europejskie i tablic opisujących zrealizowane projekty. Szczególne wrażenie zrobiło na zebranych widowiskowe wypuszczenie gołębi pocztowych na znak pokoju, wolności i szczęścia.

Magdalena Krzyczmonik-Radosz

 

Zdjęcia
Przegląd realizowanych projektów  w naszej szkole, poniżej prezentacja multimedialna.

Konkurs: Liczydełko

III edycja „Liczydełka” za nami

22 maja w Zespole szkolno- Przedszkolnym w Słowiku odbyła się już III edycja Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas I-III pt.: „Liczydełko” pod patronatem Wójta Gminy Poczesna.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej ze szkół naszej gminy w liczbie 30. W każdej z kategorii uczniowie zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, za co składamy podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. Aby wyłonić zwycięzców należało przeprowadzić dogrywki. W przypadku nie wyłonienia zwycięzców w dogrywce przyznano miejsca ex aequo.

Ostatecznie ustalono zwycięzców, którym dyplomy i nagrody wręczyli osobiście: Wójt Gminy mgr inż. Krzysztof Ujma i dyrektor ZSP w Słowiku mgr Iwona Skęda.

A oto laureaci:

Kl.I

I m-sce: Karolina Skęda- ZSP w Słowiku

II m-sce ex aequo: Piotr Zasępa – ZS w Hucie Starej B i Ola Dróżdż z ZSP w Słowiku

 

Kl.II

I m-sce: Daria Sitek – ZSP w Słowiku

II m-sce ex aequo: Piotr Jabłoński – ZS w Hucie Starej B i Dawid Hudy –ZSP w Słowiku

W dogrywce brał udział: Dawid Kowalczyk z SP w Nieradzie

Kl.III

I m-sce: Mikołaj Jabłoński- SP w Nieradzie

II m-sce: Ola Rak – ZSP w Słowiku

III m-sce: Marcin Pluta- ZSP w Słowiku

W dogrywce brał udział: Antoni Górecki z SP w Poczesnej

 

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż wykazali się oni spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia i analizowania.

Czekamy na następnych „najlepszych z najlepszych matematyków” w przyszłym roku szkolnym!

 

Organizatorzy: Agnieszka Konopka, Małgorzata Polaczkiewicz

 

 


Zdjęcia

konkurs fotograficzny w przedszkolu

„Jak aktywnie spędzam czas z dzieckiem”

W miesiącu kwietniu ogłoszony został w przedszkolu konkurs fotograficzny pod tytułem „Jak aktywnie spędzam czas z dzieckiem”. Konkurs skierowany był do rodziców naszych przedszkolaków, zachęcając ich do twórczej wypowiedzi za pomocą fotografii. Wszystkie prace, które dostarczono do przedszkola do dnia 06.05.2014r. oceniła komisja konkursowa w skład której weszli: Pani dyrektor I.Skęda, nauczycielki przedszkola M.Krawczyk, M.Puchała, przyznając następujące miejsca.

I- miejsce – Piotruś Konieczko z rodzicami

II- miejsce – Błażej Dudek z rodzicami

III- miejsce – Piotruś Kweczke z rodzicami oraz Martynka Walczak z rodzicami.

Wszystkie prace zostały nagrodzone dyplomem i książką. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystości przygotowanych z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w dniu 09.05.2014r. Gratulujemy pomysłów.

/M.Krawczyk/

Zdjęcia
Rekrutacja do klasy 1

LISTA KANDYDATÓW

PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH

do

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słowiku

w postępowaniu rekrutacyjnym na rok 2014/2015


imię

nazwisko


Kinga

Juszczyk

Damian

Kijas

Piotr

Konieczko

Marta

Kościołek

Anna

Król

Patryk

Kryk

Bartłomiej

Kuc

Jakub

Mikołajczyk

Julia

Otrąbek

Oliwia

Pala

Patryk

Polak

Nicola

Skarlak

Antoni

Sochański

Barbara

Stasiak

Wiktoria

Walentek

 

Szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

 

Data opublikowania listy: 5 maja 2014r.

 

Zaproszenie do udziału w projekcie


 

Zaproszenie

Wójt Gminy Poczesna zaprasza do udziału w projekcje „Nie tylko na sportowo spędzamy X-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”, które odbędzie się 9 maja 2014 r. w ZSP oraz Sali OSP w Słowiku.

 

Program uroczystości:

10.00 – uroczysta inauguracja projektu

11.00 – Europejskie show:

- sektor A – wspólne gotowanie

- sektor B – największa flaga Unii Europejskiej

- sektor C – kawiarenka europejska i rozmowy z gościem

- sektor D – prezentacja ratownictwa medycznego

- sektor E – bieg z mamą i tatą

- sektor F – nordic walking

14.00 – podsumowanie projektu

15.00 – występy artystyczne

16.00 – zakończenie.

 

Dzień Książki

23 kwietnia 2014 roku świętowaliśmy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji odbyła się na sali gimnastycznej uroczystość z udziałem uczniów klas I – VI oraz przedszkolaków z grupy starszej pod nazwą Spotkanie z poezją. W uroczysty nastrój wprowadziły nas wiersze Doroty Gellner, Józefa Ratajczaka, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow w wykonaniu uczennic klasy szóstej. Każda klasa, a także nauczyciele otrzymali „upominek” w postaci wiersza z dedykacją. A oto jeden z nich:


W starym dębie stara sowa
mruży żółte oko,
na dnie dziupli księgi chowa
ukryte głęboko

W księżycowe noce jasne
otwiera je czasem
Czyta wówczas stare baśnie
stare jak las lasem

Aż się dziwi księżyc w górze
choć jest też wiekowy
na błękitnej siada chmurze
słucha starej sowy ( Dorota Gellner)

Wiatr też usiadł na chwilę parę
i nadstawił ucha
Sześciu bajek sowy starej
za dębem wysłuchał

( Dorota Gellner)

Wierszy wysłuchały postaci z bajek i opowieści dla dzieci: rycerze, wiedźmy, piraci, które na chwilę, w tym niezwykłym dla wszystkich czytelników dniu, opuściły swoje książki. Na koniec uroczystości uczniowie wzięli udział w głosowaniu na najpiękniejszy strój postaci z książki, a dzieci z przedszkola otrzymały podziękowania za upominki, które wykonały dla biblioteki szkolnej. Były to piękne i bardzo oryginalne zakładki do książek wykonane z kolorowego papieru.

(Anna Ujma)


 

Zdjęcia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sześciolatek w szkole!
»Mam 6 lat, chcę poznawać świat!
»Mapa szkół
»Ankieta wypełniona przez dyrektora szkoły
»Ankieta wypełniona przez Radę Rodziców
Projekty unijne
etw
eTwinning
etw
Zegar & Kalendarz
Co robimy
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:29
Zachód słońca: 19:20

Dzień trwa:
13 Godzin 50 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:43
Licznik we flashu v2
Pozostało

do zakończenia roku szkolnego 2013/2014
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26 listopad 2012 21:10
Nauczyciele dziękują za pozdrowienia Smile

18 listopad 2012 13:47
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli! Wink

18 listopad 2012 13:43
Odwiedziny po ponad dwuletniej nieobecności Pfft. Troszkę się tu zmieniło na lepsze Smile.

28 styczeń 2012 22:46
Coolsiema Smile

24 maj 2010 22:21
Hello!!! Witamy Wink
LinkiPrzydatne stronyOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Katowice