2,280,035 Unikalnych wizyt
Szkoła
»Nasza szkoła
»Dokumentacja
»Projekty edukacyjne
»Program: Wf z klasą
»Program promocji zdrowia
»Biblioteka
»Świetlica szkolna
»eTwinning
»Comenius
»Innowacje
»Sukcesy
»Certyfikaty
Przedszkole
»Aktualności
»Przedszkole w ruchu
»Przedszkole w ruchu 2
»Rekrutacja
»Oferta
»Plan dnia
»Nasze sukcesy
Nauczyciele
»Dyrekcja
»Grono Pedagogiczne
Uczniowie
»Dzwonki
»Samorząd uczniowski
»Bezpieczny internet
»Plan lekcji
»Dyplomy
Rodzice
»Rada rodziców
»Podręczniki
»Telefony Zaufania
»Kalendarz roku szkolnego
Zajęcia pozalekcyjne
»Organizacje
»Koło matematyczne ModernMat
»Koło filatelistyczne
»Klub bezpieczeństwa
»Koło teatralne Magia Teatru
Nasza gmina
»Poczesna
»Częstochowa
Nasi absolwenci
»Absolwenci
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: agnieszka
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona szkoły?

świetna

dobra

może być

nic specjalnego

Szkola
etw

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słowiku

75 rocznica utworzenia państwa polskiego

OBCHODY 75. ROCZNICY UTWORZENIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego Instytut Pamięci Narodowej wspólnie ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej apelował o zorganizowanie w całym kraju obchodów tego wydarzenia pod wspólnym hasłem „My z niego wszyscy". Do apelu przyłączyło się również Ministerstwo Edukacji Narodowej i zachęcało wszystkie szkoły aby 26 września, przypomniały uczniom o Polskim Państwie Podziemnym.

Na profilu MEN Facebook Lekcja Wolności, szkoły które włączyły się do tej akcji mogą umieszczać informacje w jaki sposób zostały przeprowadzone obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Nasza Szkoła również włączyła się do tej akcji. Zaczęliśmy od zorganizowania wystawy „Przywódcy Polski Walczącej” – opracowanej  przez Instytut Pamięci Narodowej. Została wykonana gazetka ścienna o Powstaniu Warszawskim. Na lekcjach historii i społeczeństwa w klasach IV-VI odbyły się pogadanki na temat Polskiego Państwa Podziemnego z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych zamieszczonych na Portalu Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali „Relacji świadków” umieszczone na stronie  www.pamiec.pl

W środę 24.09.2014r. odbyła się uroczysta akademia „My z niego wszyscy” w 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, połączona z prezentacją multimedialną „Polska w czasie II wojny światowej”

W następnym tygodniu uczniowie klas IV-VI wykonywać będą techniką dowolną plakaty na temat „Kotwica – Symbol Polski Walczącej”. Plakaty te będą zaprezentowane na wystawie „Kotwica – Symbol Polski Walczącej” w świetlicy szkolnej.

/Agnieszka Piątkowska/

Zdjęcia
Spotkanie z policjantem- bezpiecznie na drodze.

Spotkanie z policjantem

W czwartek 18 września gościliśmy przedstawiciela policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Częstochowie. Podczas swej wizyty dzieci z przedszkola i szkoły poznawały i utrwalały zasady ruchu drogowego, aby ich droga do i ze szkoły była jak najbezpieczniejsza. Po krótkiej pogadance obejrzały film edukacyjny „Rady Sznupka” (policyjnej maskotki).

Na zakończenie spotkania członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa wręczyli gościowi podziękowania za włączenie się w ich edukację dla bezpieczeństwa.

A.Konopka

Zdjęcia
Wycieczka do Krakowa
W dniu 26 września 2014 r odbędzie się wycieczka autokarem do Parku Wodnego i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w godzinach 8:00 do 18:30. uczestnicy wyjazdu mają zapewniony obiad.

Koszt wyjazdu:
- Pełny koszt wyjazdu - 65 zł. 
- Jeżeli dziecko uczęszczało na basen przez jeden semestr r. szk. 2013/2014 wyjazd 
kosztuje 32,50 zł.
- W przypadku, jesli dziecko uczęszczało na basen przez dwa semestry r.szk.
2013/2014 wyjazd jest bezpłatny.

Uczestnicy pobierają od nauczyciela wych. fizycznego zgodę na wyjazd, zapoznają się z nią wspólnie z rodzicami, wypełniają dane, podpisują i oddają nauczycielowi do czwartku- 25 września. Wpłacają również odpowiednią sumę na wyjazd.

Leszek Kownacki
Ilona Sokołowska
Motywacja uczniów do nauki poprzez używanie narzędzi ICT - obszar matematyczno-przyrodniczy
Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego realizowali projekt, który miał na celu zdobycie kompentencji w użyciu narzędzi ICT na lekcjach oraz umiejętność komunikacji w języku angielskim. Podczas zagranicznych szkoleń w Hiszpanii i Turcji zdobyliśmy nowe umiejętności w zakresie następujących programów:
- obsługa programu  Geogebra,
- tworzenie Webqestów,
- poznanie blogosfery: Wordpress i Blogspot,
- Programy Prezi i Kizoa,
- gry i zabawy matematyczne.
Oprócz szkoleń zagranicznych uczęszczaliśmy w ramach programu na szkolenia:
- usługa Microsoft365 w edukacji szkolnej,
- dziennik elektroniczny Librus,
-konferencja informatyczna SOPK w Kołobrzegu.
Wszystkie nasze działania upowszechniamy i promujemy poprzez organizowanie krótkich zwiatunów projektu na piknikach szkolnych, uroczystościach gminnych na terenie naszej szkoły.
W trakcie trwania projektu nawiązała się współpraca z trenerem z Adany Serkanem Pelenem oraz przedstwicielem przedsięboirczości Aziz Yuvuz. Nasi partnerzy odwiedzili naszą szkołę i gminę Poczesna we wrześniu 2014 roku. Podczas wizyty brali udział m.in. w lekcji pokazowej z matematyki, którą poprowadziła Sylwia Kaniewska oraz wspólnym czytaniu dzieł Henryka Siekniewicza z uczniami i nauczycielami.
Goście brali udział w wielu gminnych spotkaniach z Wójtem Gminy Poczesna Krzysztofem Ujma. Uczestniczyli w Powiatowych Dożynkach w Hucie Starej organizowanej przez Gminę Poczesna.
Należy nadmienić, że jeden z gości miał okazję być u nas po raz drugi. Pięć lat temu uczestniczył w wizycie przygotowawczej do programu Comenius organizowanej w naszej szkole.
Goście wpisali się do kroniki szkoły. Współpraca rozwija się pomyślnie i jesteśmy pełni nadziei, że przyniesie w przyszłości jeszcze wiele wspólnych przedsięwzięć na polu edukacji w naszej szkole.
koordynator projektu: Sylwia Kaniewska

Czytamy Sienkiewicza
Czytamy Henryka Sienkiewicza


Narodowe Czytanie z Prezydentem Polski

Narodowe Czytanie zainaugurował dwa lata temu Prezydent Rzeczypospolitej Polski, Bronisław Komorowski przez wspólną lekturę „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytano dzieła Aleksandra Fredry.

W tym roku, 6 września cała Polska przypomniała sobie „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. „Trylogia” zachwycała, prowokowała do dyskusji i choć czasem prowadziła do sporów czy polemik – kształtowała całe pokolenia Polaków. Pisana „ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami, istnieje w narodowej pamięci niczym mityczna historia o poszukiwaniu prawdy, o potrzebie duchowej przemiany, o poświęceniu i honorze.

W naszej szkole Narodowe Czytanie „Trylogii” H. Sienkiewicza miało miejsce w dniu 8 września . Uczniowie klasy V i VI wraz z nauczycielką j. polskiego czytali uczniom

i gościom z Turcji wybrane fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”, „Ogniem i mieczem”

i „Potopu”, a podczas zebrania z rodzicami do lektury zachęcali uczniowie i rodzice. Z radością włączyliśmy się w akcję czytelniczą i będziemy ją kontynuować każdego roku.

Magdalena Krzyczmonik-Radosz

 

 

Zdjęcia
rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014-2015
1 września 2014 roku odbyło sie uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014-2015. Wszyscy wrócili po wakacjach wypoczęci , opaleni i gotowi do nowych wyzwań i aktywności szkolnej. Szczególnie serdecznie zostali przywitani uczniowie klasy pierwszej, którzy zostali pasowani na uczniów naszej szkoły, Po częsci artystycznej i wystapieniach gosci rozegł się pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek.
Ilona Sokołowska


Zdjęcia
Zebranie z rodzicami
W dniu 8 września 2014 r. o godzinie 17.00
odbędzie się zebranie z rodzicami.
Zapraszamy.
Nowy sposób komunikacji z rodzicami
W  roku szkolnym 2014/15 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku zaczyna funkcjonować dziennik elektroniczny. Poniżej przedstawiamy najważniejsze, pozytywne aspekty działania dziennika.

zakończenie r.szk. 2013/2014

Do widzenia przyjaciele

Wspólnych spraw Mieliśmy wiele…

A teraz czas się pożegnać.

Już czas ruszyć w drogę,

Już czas…

27 czerwca 2014 roku odbyło się w naszej placówce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy uczniowie przez dziesięć miesięcy pracowali wytrwale na jak najlepsze oceny w nauce i zachowaniu. Dla 16 uczniów klasy VI było to ostatnie już zakończenie roku w naszej szkole. Pożegnali więc swoich kolegów i koleżanki z młodszych klas, podziękowali swoim nauczycielom i innym pracownikom szkoły za te sześć lat wspólnie spędzonego czasu, opieki i przekazanej wiedzy, a rodzicom za wytrwałość, zrozumienie i bycie z nimi w każdej sytuacji. Wesołe echo i kwiaty wyraziły szacunek i podziękowania za ich wkład w edukacje i wychowanie. Klasa V przejmując miano następców pożegnała w muzyczno-satyrycznym występie uczniów klasy szóstej i wręczyła im pamiątkowe dyplomy, a klasa trzecia przygotowała krótki występ wakacyjny. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie z udziałem p. sołtys Mirosławy Markiewicz i p. radnego Adama Morzyka wszystkim zasłużonych cenzurek, nagród książkowych i innych, w tym kart pływackich i desek do pływania. Wszyscy w radosnym nastroju usłyszeli ostatni dzwonek tego roku szkolnego i udali się na zasłużone wakacje.

Złap lato za rękę…

…. I słońca

Nie będzie nam brak

Ilona Sokołowska

Zdjęcia
westernowa wycieczka
Wycieczka do Miasteczka Westernowego
w  Żorachdla uczniów klas I-IV.

W dniu 18 czerwca 2014r.odbyła się szkolna wycieczka klas I-IV

do Miasteczka Twinpigs w Żorach. Jest to niezwykle nowoczesny,

a przy tym niesamowicie klimatyczny i atrakcyjny park rozrywki. Twinpigs to przede wszystkim miasteczko kowbojskie, ale istnieje

tu też dzielnica meksykańska i wioska indiańska. Podczas pobytu uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie, ponieważ byli świadkami pojedynku rewolwerowców, napadu na bank, mogli postrzelać z łuku, odwiedzić wioskę indiańską i wesoły zakątek Luky Lukea, gdzie mogli pomalować twarz. Ponadto wzięli udział

w pokazie iluzji i mogli do woli bawić się na karuzeli Trapera, sercu Missisipi, familii coasterze, karuzeli whisky, placu zabaw im. Braci Daltonów, kole młyńskim Far West. Szczytem emocji było tajemnicze podziemie i kino 5D.Podczas pobytu zjedli lody i pamiątki. Pełni wrażeń i zachwytu około godziny 20:00 powróciliśmy do domu.

Agnieszka Kowalkowska

Zdjęcia
fizyka dla smyka

„Fizyka dla Smyka”

Już po raz trzeci nasi uczniowie brali udział w pokazach i doświadczeniach z dziedziny fizyki. W poprzednich dwóch latach poznawali zjawiska przyciągania magnetycznego i zjawisk optycznych. W tym roku dowiedzieli się czym jest ciśnienie. Zajęcia oczywiście polegały na przeprowadzaniu szeregu eksperymentów i świetnie się przy tym bawiły. Zobaczcie zresztą sami.

A.Konopka

Zdjęcia
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sześciolatek w szkole!
»Mam 6 lat, chcę poznawać świat!
»Mapa szkół
»Ankieta wypełniona przez dyrektora szkoły
»Ankieta wypełniona przez Radę Rodziców
Projekty unijne
etw
eTwinning
etw
Zegar & Kalendarz
Co robimy
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:23
Zachód słońca: 18:03

Dzień trwa:
11 Godzin 40 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:53
Licznik we flashu v2
Pozostało

do zakończenia roku szkolnego 2013/2014
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26 listopad 2012 21:10
Nauczyciele dziękują za pozdrowienia Smile

18 listopad 2012 13:47
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli! Wink

18 listopad 2012 13:43
Odwiedziny po ponad dwuletniej nieobecności Pfft. Troszkę się tu zmieniło na lepsze Smile.

28 styczeń 2012 22:46
Coolsiema Smile

24 maj 2010 22:21
Hello!!! Witamy Wink
LinkiPrzydatne stronyOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Katowice