Kwiecień 27 2015 19:00:38
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona szkoły?

świetna

dobra

może być

nic specjalnego

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Projekty unijne
etw
eTwinning
etw
Zegar & Kalendarz
Co robimy
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:03
Zachód słońca: 19:38

Dzień trwa:
14 Godzin 35 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 3:59
Licznik we flashu v2
Pozostało

do zakończenia roku szkolnego 2013/2014
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26 listopad 2012 21:10
Nauczyciele dziękują za pozdrowienia Smile

18 listopad 2012 13:47
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli! Wink

18 listopad 2012 13:43
Odwiedziny po ponad dwuletniej nieobecności Pfft. Troszkę się tu zmieniło na lepsze Smile.

28 styczeń 2012 22:46
Coolsiema Smile

24 maj 2010 22:21
Hello!!! Witamy Wink
LinkiPrzydatne stronyOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Katowice
Szkola
etw

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słowiku

Festiwal zdrowej piosenki

Festiwal „Zdrowej” Piosenki

W bieżącym roku szkolnym podsumowaliśmy nasz udział w programie „Owoce w szkole” festiwalem piosenki. Impreza odbyła się 16 kwietnia. Uczniowie wszystkich klas prezentowali przygotowane dwie piosenki nawiązujące tematyką do zdrowia czyli: zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz dbałości o zdrowe i czyste środowisko. Jury festiwalu oceniało występy zwracając uwagę na: znajomość tekstu piosenki, staranność wykonania utworu, zgodność treści piosenki z tematyką festiwalu, choreografię (ruch podczas śpiewu), zaangażowanie wykonawców oraz wrażenia wizualne (ubiór wykonawców).

Prezentowane utwory były różnorodne tematycznie; wykonywane przy podkładzie muzycznym i akompaniamencie perkusyjnym; solo, w zespołach, a także w kanonie. Wszystkie piosenki promowały zdrowy styl życia, a uczniowie klasy VI sami ułożyli teksty wykonywanych piosenek, który załączamy do niniejszej publikacji J

Wśród zwycięzców znaleźli się: I miejsce- klasa III; II miejsce klasa II; III miejsce klasa I i VI .

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i owocowymi soczkami.

Podczas imprezy panował wesoły nastrój, a widownia nagradzała występujących gromkimi brawami.

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi w czasie obrad jury uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący historii powstania i recyklingu butelek plastikowych PET oraz prezentacje przygotowane przez uczniów klasy V (pod kierunkiem nauczyciela techniki L. Kownackiego) dotyczących gospodarowania odpadami ( odzysk i recykling ). Jako podsumowanie prezentacji uczniowie mieli za zadanie wypełnić przygotowaną przez kolegów z kl. V krótką ankietę dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów .

Organizator festiwalu: Agnieszka Konopka

Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projeKtu PO WER

Aplikowaliśmy o dofinansowanie projektu unijnego:

Wniosek numer: 2014-1-PL01-KA101-000908

Tytuł: Bądźmy ''szkołą w chmurze'', nie zostawajmy w tyle - szybujmy w świecie nauki, uczmy się i nauczajmy  nowocześnie- obszar matematyczno-przyrodniczy.

Wniosek uzyskał akceptację i otrzymaliśmy dofinansowanie 31 859,14 PLN na realizację działań, szkoleń, mobilności i upowszechniania projektu. Realizacja projektu "Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej" ze środków PO WER odbywa się na zasadach programu Erasmus+ sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna”.Jest to projekt
'' Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej projektów instytucjonalnych.''
Nasza placówka jako beneficjent  planuje rekrutację uczestników do tego projektu. O dalszych działaniach dotyczących rekrutacji i przebiegu prac projektowych będziemy informować na bieżąco.
Koordynator projektu: Sylwia Kaniewska
Aleksandra mistrzem matematyki, Aleksander mistrzem przyrody
Gimnazjum nr 16 w Częstochowie corocznie organizuje konkursy powiatowe. Nasi uczniowie uczestniczą w tych konkursach. W tym roku Aleksandra Niedźwiedzka i Aleksander Knapik wywalczyli znaczące miejsca.
Aleksandra Niedźwiedzka z klasy VI zdobyła II miejsce w konkursie matematycznym: Mistrz logiki, a Aleksander Knapik z klasy VI zdobył III miejsce w konkursie z przyrody.
Gratulujemy!

Sylwia Kaniewska
konkurs recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski

Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 25 marca 2015 r. Recytowanie utworów prozatorskich i poetyckich cieszy się w naszej szkole ogromną popularnością, szczególnie wśród uczniów klas 0 – III. Właśnie w tej kategorii w konkursie udział wzięło 12 uczennic, natomiast z klas IV – VI jedynie 3 osoby. Jury w składzie Agnieszka Konopka i Magdalena Krzyczmonik-Radosz, po długich naradach, wybrało najlepszych recytatorów.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas 0 – III

I miejsce – Kinga Szymczyk kl. III

II miejsce – EmiliaWoźniak kl. III

III miejsce – Amelia Radosz kl. III

ex. Karolina Skęda – kl. II

W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Aleksandra Niedźwiedzka kl. VI

Do Gminnego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowały się uczennice, które zdobyły I i II miejsca.

Magdalena Krzyczmonik-Radosz

Zdjęcia
Pierwszy dzień wiosny

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w NASZEJ SZKOLE

20  marca 2015 (piątek) obchodziliśmy   w naszej szkole  Dzień Samorządności  oraz Pierwszy Dzień Wiosny.  Na pierwszej godzinie lekcyjnej 08:00-08:45 uczniowie przejęli  rządy w szkole, a mianowicie uczniowie –nauczyciele w tym wyjątkowym dniu poprowadzili  lekcje .

Klasa I –edukacja wczesnoszkolna : A. Rak

Klasa II – edukacja wczesnoszkolna : A. Drózdz, K. Skęda

Klasa III edukacja wczesnoszkolna : J. Konieczko, M. Krok

Klasa IV wychowanie fizyczne :H. Sędziszewska

Klasa V matematyka : O. Wyrwał

Na drugiej godzinie lekcyjnej 08:55-09:40 wyruszyliśmy  na poszukiwanie wiosny –  „NordicWalking’- spacer z kijkami . Nasz wiosenny korowód z Marzanną (wykonaną przez uczniów klasy pierwszej)  na czele przemaszerował w kierunku pobliskiej rzeki.  Tradycji stało się zadość i utopiliśmy  Marzannę . Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Nie zabrakło wiosennego quizowania przygotowanego przez naszych nauczycieli. Pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy wesoło, kolorowo sportowo i w bardzo dobrych humorach.

Joanna Gronkiewicz

Zdjęcia
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

W tym roku szkolnym uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy II. Motywem przewodnim przedstawienia było szukanie odpowiedzi na pytanie: „Kobieta… Puch marny?’. Inscenizacja obfitowała w piosenki i odgrywane scenki : „Romeo i Julia”; „Biedronka i żuk”; „Zakochana żaba” oraz „Rozmawiała gęś z prosięciem”.

Przedstawienie wystawiono w piątek- 6 marca- dla rodziców uczniów i w poniedziałek- 9 marca- dla członków społeczności szkolnej. Uroczystości uświetniono drobnymi upominkami dla kobiet oraz słodkim poczęstunkiem dla zaproszonych rodzin uczniów.

Agnieszka Konopka

Zdjęcia
Trzecie miejsce w powiatowym konkursie matematycznym:'' Geniusz'' dla Aleksandry Niedźwiedzkiej
15 stycznia 2015 roku "ALA"- Gimnazjum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie zorganizowało  powiatowy konkurs z matematyki  dla klas VI. Z naszej szkoły brała udział Aleksandra Niedźwiedzka, która  zdobyła trzecie miejsce. Nagrodą było uczestnictwo w przeglądzie artystycznym uczniów tej szkoły oraz udział w lekcji grafiki.  Gratulujemy!
Sylwia Kaniewska
Zasady rekrutacji w roku szkolnym 2015/16


W oparciu o zapisy ustawy z dnia 6 grudnia 2013 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw(Dz.U.z 2014r.poz.7) zostały przygotowane zmiany przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2015/16.
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami i dokumentami.

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Słowiku

Zasady rekrutacji
Kryteria rekrutacji
Harmonogram

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie
Wniosek
Potwierdzenie woliRekrutacja do Przedszkola Publicznego w Słowiku

Kryteria rekrutacji
Harmonogram

Dokumenty do pobrania:

Wniosek

Oświadczenie1
Oświadczenie2

Potwierdzenie woli
Dyrektor Szkoły
Iwona Skęda
Zabawa karnawałowa
innowacja w klasie III
W klasie III w roku bieżącym realizowano programową

INNOWACJĘ PEDAGOGICZNĄ ,,Mały naukowiec - żywiołowe eksperymenty” . Zajęcia odbywały się  raz w tygodniu od 01.10.2014r.do 31.12.2014r.  Cel innowacji to popularyzacja wiedzy z edukacji przyrodniczej. Polegała ona na przeprowadzaniu prostych doświadczeń przyrodniczych, które podzielone zostały na 4 części: ziemia, woda, powietrze, ogień. Uczniowie podczas zajęć wyciągali wnioski z przeprowadzonych doświadczeń, tworzyli plakaty, rysunki, prace techniczne i zdjęcia. Podczas zajęć uczniowie wyrabiali umiejętności współdziałania w grupie, rozwijali samodzielność i kreatywność, ciekawie spędzali czas. Ponadto rozwijali twórcze myślenie i świadomość dbania o przyrodę i najbliższe środowisko,a po każdym zajęciu  wyciągali wnioski. Po zakończeniu działu tworzyli plakaty z wykorzystaniem zebranych materiałów. Podsumowaniem innowacji jest prezentacja multimedialna dla rodziców podczas zebrania klasowego i umieszczenie jej na stronie internetowej szkoły.

Autor innowacji: Agnieszka Kowalkowska Zdjęcia
Andrzekji w kl.III

W dniu 25 listopada 2014r. w klasie III odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z poczęstunkiem. Celem uroczystości było zapoznanie z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z andrzejkami oraz wdrażanie do kultywowania obrzędów i tradycji ludowych.

Podczas zabawy uczniowie wróżyli sobie przyszłość  i bawili się przy muzyce. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Agnieszka Kowalkowska

Zdjęcia