Maj 27 2015 09:35:37
Szkoła
»Nasza szkoła
»Dokumentacja
»Projekty edukacyjne
»Program: Wf z klasą
»Program promocji zdrowia
»Biblioteka
»Świetlica szkolna
»eTwinning
»Comenius
»Innowacje
»Sukcesy
»Certyfikaty
Przedszkole
»Aktualności
»Przedszkole w ruchu
»Przedszkole w ruchu 2
»Rekrutacja
»Oferta
»Plan dnia
»Nasze sukcesy
Nauczyciele
»Dyrekcja
»Grono Pedagogiczne
Uczniowie
»Dzwonki
»Samorząd uczniowski
»Bezpieczny internet
»Plan lekcji
»Dyplomy
»Sprawdzian 2015
Rodzice
»Rada rodziców
»Podręczniki
»Telefony Zaufania
»Kalendarz roku szkolnego
Zajęcia pozalekcyjne
»Organizacje
»Koło matematyczne ModernMat
»Koło filatelistyczne
»Klub bezpieczeństwa
»Koło teatralne Magia Teatru
Nasza gmina
»Poczesna
»Częstochowa
Nasi absolwenci
»Absolwenci
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 15
· Najnowszy użytkownik: agnieszka
Ankieta
Jak Ci się podoba nowa strona szkoły?

świetna

dobra

może być

nic specjalnego

Szkola
etw

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słowiku

Spotkanie autorskie

21 maja 2015r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pana Waldemara Cichonia, autora fascynujących opowieści o nieznośnym lecz przemiłym kocie Cukierku.

Pan Waldemar zaprezentował nam serię swoich książek i wyjaśnił, że pierwsze historyjki o przygodach jego ukochanego pupila napisał po to, aby zachęcić swojego syna do czytania. W taki oto sposób, będąc dziennikarzem, został autorem książek dla dzieci.

Pisarz czytał uczniom fragmenty swoich książek i udowodnił, że jest również świetnym aktorem.

Nasz gość podkreślił, że czytanie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Sam, będąc dzieckiem bardzo dużo czytał. Książki stanowiły dla niego cudowną podróż do świata wyobraźni.

Pan Waldemar Cichoń chętnie odpowiadał na pytania czytelników, a na zakończenie spotkania wypisał dzieciom dedykacje do książek swojego autorstwa. (A. Ujma)

Zdjęcia
Wiem, czym oddycham
Sprawozdanie z projektu "Wiem, czym oddycham" - Nie dla niskiej emisji. realizowanego w naszej szkole od września do marca tego roku szkolnego.
Ilona Sokołowska Zdjęcia
gminny konkurs

V Gminny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Wiem co to zdrowie” 30 kwietnia 2015r. w naszym przedszkolu po raz piąty spotkali się przedstawiciele przedszkoli z gminy Poczesna aby podzielić się wiedzą na temat zdrowia i higieny osobistej. Przedszkolaki z Huty Starej A, Huty Starej B, Nierady, Poczesnej, Wrzosowej oraz Słowika wraz z nauczycielami, którzy przygotowywali ich do konkursu, powitani zostali przez gospodarzy inscenizacją związaną tematycznie z konkursem, co pozwoliło przypomnieć sobie i uporządkować wiedzę przed zmaganiami konkursowymi. Dodatkową atrakcją dla zaproszonych gości i zaszczytem dla naszej wychowanki Wiktorii Walentek – 3 latki, była recytacja wiersza, która to zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Przedszkolak z kulturą na co dzień”, organizowanym w naszym przedszkolu w związku z realizacją Programu Zdrowotnego Śląskiej Sieci Szkół w miesiącu marcu. Występ przed uczestnikami konkursu „Wiem co to zdrowie” był główną nagrodą dla zwycięzcy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury, w którego skład wchodziły zaproszone panie: Mirosława Markiewicz – sołtys wsi Słowik, Lidia Rakowska – pielęgniarka, Monika Juszczyk – przedstawiciel Rady Rodziców oraz dyrektor ZSP w Słowiku – Iwona Skęda. Pytania konkursowe dotyczyły zdrowego stylu życia a ich forma była zróżnicowana – począwszy od zagadek, rymowanek a skończywszy na rozpoznawaniu warzyw i owoców zmysłem smaku, czy przyborów do utrzymywania higieny osobistej zmysłem dotyku. Pamiętając, że zdrowy styl życia to nie tylko zdrowe odżywianie, higiena osobista ale także ćwiczenia gimnastyczne, ruch, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy – do tańca, bo taniec to przecież jedna z form ćwiczeń gimnastycznych, bardzo przyjemnych bo przy muzyce. Wszyscy zatańczyliśmy taniec, który nazywa się „Songo” a pochodzi z dalekiego i egzotycznego kraju – Kongo. Po wyczerpaniu pytań konkursowych okazało się, że wszystkie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów – wszyscy zajęli pierwsze miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, nauczyciele podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu, każde przedszkole otrzymało także dyplom i upominek w formie książki z baśniami dla dzieci. Podziękowania za pracę w komisji konkursowej otrzymały także Panie z Jury. Po tak dużym wysiłku umysłowym i fizycznym zregenerowaliśmy siły - zjadając pyszne i zdrowe kanapki oraz pijąc owocową herbatkę. Tak zakończył się V Gminny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu – „Wiem co to zdrowie”, przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze – co podkreślali jego uczestnicy. tekst: Maria Puchała

Zdjęcia
Gminny konkurs matematyczny kl.I-III

Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I-III- „Liczydełko”

Już po raz czwarty w naszej szkole gościliśmy najmłodszych uczniów szkół z terenu gminy Poczesna, którzy rywalizowali w rozwiązywaniu zadań matematycznych poświęconych głównie logicznemu myśleniu oraz umiejętnościom rachunkowym. Również w tym roku patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Poczesna mgr inż. Krzysztof Ujma.

Oto tegoroczni laureaci:

kl.I
I miejsce Kinga Juszczyk SP Słowik
II miejsce Inga Dyrdzik SP Huta Stara B
III miejsce Natalia Kowalczyk SP Nierada

kl.II
I miejsce Karolina Skęda SP Słowik
II miejsce Laura Brzeska SP Nierada
III miejsce Wiktor Kita SP Huta Stara B

kl III
I miejsce Dawid Kowalczyk SP Nierada
II miejsce Wiktor Kołodziej SP Nierada
III miejsce Piotr Jabłoński SP Huta Stara B

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek, a zwycięzcy nagrody rzeczowe w postaci gier poszerzających wiedzę na temat wszechświata i naszej ojczyzny.

Gratulujemy wiedzy i umiejętności wszystkim uczniom biorącym udział w matematycznych zmaganiach.

A.Konopka, M.Polaczkiewicz

Zdjęcia
Turniej rycerski

POKAZ RYCERSKI

Dnia 30 kwietnia zagościli u nas przedstawiciele stanu rycerskiego. Dzięki pokazowi uczniowie zobaczyli nie tylko ubiory dawnych wojowników, ich wyposażenie, ale także poznali zwyczaje związane ze stanem rycerskim oraz ich honorowy kodeks postępowania .

Ta wyjątkowa lekcja historii spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i stanowiła dobrą zabawę.

Agnieszka Konopka

Zdjęcia
10 lat eTwinning w naszej szkole
a W naszej szkole realizujemy od kilku lat projekty miedzynarodowe eTwinning. Otrzymaliśmy Krajową i Europejską Odznakę Jakości. W tym roku przypada 10 lat działalności programu.
2015 to rok eTwinningu! Przez cały rok we wszystkich krajach uczestniczących w programie odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia uświetniające dekadę sukcesu.

W 2015 r. eTwinning skończy 10 lat i z tej okazji przygotowaliśmy szereg specjalnych działań, którymi chcemy uczcić to wydarzenie. Nowe logo, nowy hymn i dzień eTwinningu, obchodzony jednocześnie we wszystkich krajach uczestniczących w programie – to tylko niektóre z nadchodzących atrakcji!

eTwinning został zainaugurowany w styczniu 2005 roku jako przewodnia inicjatywa Komisji Europejskiej i programu eLearning. W momencie rozpoczęcia akcji cele eTwinningu nawiązywały do ustaleń Rady Europejskiej w Barcelonie w 2002 r., określającej bliźniaczą współpracę szkół jako możliwość zdobywania przez młodych ludzi wiedzy i umiejętności w zakresie technologii internetowych oraz jako inicjatywę promującą wielokulturowy model społeczeństwa europejskiego.

eTwinning osiągnął sukces, o którym nikt nawet nie marzył – w pierwszym roku swojej działalności zarejestrowało się ponad 13 000 szkół i 12 200 nauczycieli. Utworzona sieć ewoluowała zgodnie z oczekiwaniami nauczycieli. Po 10 latach eTwinning stał się największą społecznością szkół w Europie, obejmującą ponad 280 000 zarejestrowanych nauczycieli i 130 000 zarejestrowanych szkół.

W 2015 roku więcej możliwości doskonalenia zawodowego

Nowy Rok przyniesie eTwiningowi więcej możliwości szkoleniowych, w tym 20 warsztatów online, 5 warsztatów rozwoju zawodowego oraz 10 seminariów online – to dwa razy więcej, niż w ubiegłym roku. Niektóre z najbardziej udanych kursów i warsztatów będą miały swoją drugą edycję, w tym kurs ambasadorów eTwinning. Lista oferowanych kursów i warsztatów zostanie już wkrótce opublikowana na Portalu eTwinning. To słowa pochodzące z portali eTwinning jako pointa do 10 letnich działań. To słowa pochodzące z portali eTwinning jako pointa do 10 letnich działań. Zaglądajcie więc tam regularnie!

 

Parada Szhumana w Warszawie

My jako społeczność szkolna rozpoczęliśmy nasze świętowanie od Mega- gazetki ściennej.
Umieściliśmy tam nasze zdobyte odznaki, informacje o nowościach, książki i ulotki o programie oraz FRSE. Zapraszamy do zwiedzania i czytania informacji. Chcemy się podzielić z innymi szkołami naszymi działaniami jako, że program  należy upowszechniać i promować. Mamy w tym tygodniu wiele okazji do promocji programu. Zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół w naszej gminie 12 maja 2015 r. na  konkurs pt: Liczydełko zorganizowany przez A. Konopkę i M. Polaczkiewicz. Będzie to też okazja do zwiedzania wystawy. Zapraszamy! Zdjęcia poniżej.
Zdjęcia - gazetka szkolna

koordynator projektu: Sylwia Kaniewska
3 maja

Święto Konstytucji 3 maja

W tym roku mija 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły  uczcili majową uroczystość  w m. Nierada podczas Mszy Św. w kościele parafialnym p.w. Św. Ap. Piotra I Pawła, koncertem okolicznościowym, spotkaniami, rozmowami , a także złożeniem kwiatów w miejscach pamięci na terenie naszej gminy.
Joanna Gronkiweicz
Zdjęcia
Kolejny sukces Aleksandry i ekipy z klasy 6


24 kwietnia 2015 roku trzech uczniów z klasy 6 brało udział w  rozgrywkach pt: Łamanie głowy. Jest to coroczny  gminny konkurs z matematyki organizowany przez Zespół Szkół we Wrzosowej.
Celem konkursu było:
- Upowszechnienie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas  szkoły podstawowej.
- Promowanie dorobku i osiągnięć uczniów.
- Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów.
- Kształtowanie samodzielnego , twórczego myślenia i stymulowanie uczniów do pracowitości i wytrwałości.
- Integracja środowiska uczniowskiego.
- Współpraca nauczycieli matematyki szkół podstawowych.

Konkurs miał charakter turnieju - zabawy, w którym uczniowie rozwiązywali m.in. krzyżówki, rebusy, diagramy.


Aleksandra Niedźwiedzka, Aleksander Knapik i Konrad Kaniewski w wyniku zdrowej rywalizacji  między szkołami z gminy wywalczyli II miejsce.
Gratulujemy szybkich reakcji, refleksu i wiedzy!
Sylwia Kaniewska
Festiwal zdrowej piosenki

Festiwal „Zdrowej” Piosenki

W bieżącym roku szkolnym podsumowaliśmy nasz udział w programie „Owoce w szkole” festiwalem piosenki. Impreza odbyła się 16 kwietnia. Uczniowie wszystkich klas prezentowali przygotowane dwie piosenki nawiązujące tematyką do zdrowia czyli: zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz dbałości o zdrowe i czyste środowisko. Jury festiwalu oceniało występy zwracając uwagę na: znajomość tekstu piosenki, staranność wykonania utworu, zgodność treści piosenki z tematyką festiwalu, choreografię (ruch podczas śpiewu), zaangażowanie wykonawców oraz wrażenia wizualne (ubiór wykonawców).

Prezentowane utwory były różnorodne tematycznie; wykonywane przy podkładzie muzycznym i akompaniamencie perkusyjnym; solo, w zespołach, a także w kanonie. Wszystkie piosenki promowały zdrowy styl życia, a uczniowie klasy VI sami ułożyli teksty wykonywanych piosenek, który załączamy do niniejszej publikacji J

Wśród zwycięzców znaleźli się: I miejsce- klasa III; II miejsce klasa II; III miejsce klasa I i VI .

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i owocowymi soczkami.

Podczas imprezy panował wesoły nastrój, a widownia nagradzała występujących gromkimi brawami.

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi w czasie obrad jury uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący historii powstania i recyklingu butelek plastikowych PET oraz prezentacje przygotowane przez uczniów klasy V (pod kierunkiem nauczyciela techniki L. Kownackiego) dotyczących gospodarowania odpadami ( odzysk i recykling ). Jako podsumowanie prezentacji uczniowie mieli za zadanie wypełnić przygotowaną przez kolegów z kl. V krótką ankietę dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów .

Organizator festiwalu: Agnieszka Konopka

Otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projeKtu PO WER

Aplikowaliśmy o dofinansowanie projektu unijnego:

Wniosek numer: 2014-1-PL01-KA101-000908

Tytuł: Bądźmy ''szkołą w chmurze'', nie zostawajmy w tyle - szybujmy w świecie nauki, uczmy się i nauczajmy  nowocześnie- obszar matematyczno-przyrodniczy.

Wniosek uzyskał akceptację i otrzymaliśmy dofinansowanie 31 859,14 PLN na realizację działań, szkoleń, mobilności i upowszechniania projektu. Realizacja projektu "Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej" ze środków PO WER odbywa się na zasadach programu Erasmus+ sektora Edukacja Szkolna, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna”.Jest to projekt
'' Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej projektów instytucjonalnych.''
Nasza placówka jako beneficjent  planuje rekrutację uczestników do tego projektu. O dalszych działaniach dotyczących rekrutacji i przebiegu prac projektowych będziemy informować na bieżąco.
Koordynator projektu: Sylwia Kaniewska
Aleksandra mistrzem matematyki, Aleksander mistrzem przyrody
Gimnazjum nr 16 w Częstochowie corocznie organizuje konkursy powiatowe. Nasi uczniowie uczestniczą w tych konkursach. W tym roku Aleksandra Niedźwiedzka i Aleksander Knapik wywalczyli znaczące miejsca.
Aleksandra Niedźwiedzka z klasy VI zdobyła II miejsce w konkursie matematycznym: Mistrz logiki, a Aleksander Knapik z klasy VI zdobył III miejsce w konkursie z przyrody.
Gratulujemy!

Sylwia Kaniewska
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sześciolatek w szkole!
»Mam 6 lat, chcę poznawać świat!
»Mapa szkół
»Ankieta wypełniona przez dyrektora szkoły
»Ankieta wypełniona przez Radę Rodziców
Projekty unijne
etw
eTwinning
etw
Zegar & Kalendarz
Co robimy
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 4:18
Zachód słońca: 20:23

Dzień trwa:
16 Godzin 05 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:28
Licznik we flashu v2
Pozostało

do zakończenia roku szkolnego 2013/2014
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26 listopad 2012 21:10
Nauczyciele dziękują za pozdrowienia Smile

18 listopad 2012 13:47
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli! Wink

18 listopad 2012 13:43
Odwiedziny po ponad dwuletniej nieobecności Pfft. Troszkę się tu zmieniło na lepsze Smile.

28 styczeń 2012 22:46
Coolsiema Smile

24 maj 2010 22:21
Hello!!! Witamy Wink
LinkiPrzydatne stronyOkręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Katowice
Wygenerowano w sekund: 0.04 2,515,221 Unikalnych wizyt